JAKAR- NEDGRAPHICS

Kurs Süresi : 4 Ay - 96 Saat
Kurs Ücreti : 4000

Eğitim Tarihleri

23 Temy 2022

Eğitim Günleri CUMARTESİ
Saat 14:00-20:00
Süre 4 Ay - 96 Saat
Ücret 4000

Dünyada hızla gelişen tekstil sektörüne, gelişen teknolojiye ve rekabet koşullarına ayak uydurabilmesi için niteklikli elemanlara ihtiyaç vardır. Sanayide kendi imalatını yapan birçok firma desen tasarım gibi bölümleri dışarıda yaptırmaktadır. Bu da üretim noktasında zaman kaybı ve kendisine ait tasarımların kolaylıkla kopyalanması demektir. Bugünkü rekebet koşullarında hızın önemi büyüktür. Sektörümüzün gelişen dünya ile rekabet edebilmesi için en önemli adımlardan biri markalaşmadır. Markalaşmanın ilk adımı kendi bünyemizde Arge bölümü oluşturmaktan geçer. Nitelikli bir eleman ve desen programı ile kendi özgün tasarımlarımızı oluşturmamızı ve aynı zamanda müşteriye çok hızlı hizmet verme olanağı sağlar. Buradan alınacak eğitim ile daha çok çeşitli, kaliteli ve verimli üretim gerçekleştirebileceklerdir.Bu da istihdama ve ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır.

AMAÇ:

Kumaşın iplik ve dokuma özelliklerini anlayabilen, desen çıkartıp (kumaş analizi), Yeni tasarımlar yapabilen, kumaşın maliyetini hesaplayabilen, Ned graphıcs jakar Bilgisayarlı desen programını iyi kullanabilen tekstil sektörünün ihtiyacı olan nitelikli elemanlar yetiştirmektir.

 

Tekstil Dershanesi'nde uygulanan Tekstil Desinatörlük kurs programı eğitimi 200 saat olarak verilmektedir. Bu program aşağıdaki konuları içermektedir:

KONULAR

 1. Dokuma kumaş hakkında genel bilgi
 2. Örgü bilgisi
 3. Kumaş analizi
 4. Kumaş tasarımında bilinmesi gereken özellikler
 5. Jakarlı kumaş analiz aşamaları
 6. Jakar makinesinin özellikleri
 7. Dizim çeşitleri
 8. Jakarlı kumaş sökme teknikleri (bayan giyim, gömleklik, döşemelik, perde, pike vb.)
 9. Nedgraphics programında Texcelle.
 10. Nedgraphics programında Weave Editor
 11. Nedgraphics programında Loom Editor
 12. Nedgraphics programında Product creator
 13. Bayan giyim, gömleklik, döşemelik, perde, pike vb.. aynı zamanda kursiyerlerimizin getireceği tüm kumaşların uygulamaları yapılmaktadır.

Nedgraphics Seminer programını başarıyla tamamlayan kursiyer, testil firmalarının arge, desen, üretim, planlama ve dokuma bölümlerinde görev alabilirler.

 

Eğitime düzenli devam edildiği takdirde, her kursiyerimiz amacına ulaşacaktır. Bizden eğitim alan kursiyerlerimize, Seminer bittikten sonrada sürekli DANIŞMANLIK desteği verilmektedir. Gerekirse çalıştıkları işletmelerine de gidilerek her türlü sorun çözüme kavuşturulur. Bunlar için herhangi bir ücret alınmamaktadır. Tekstil Dershanesi her zaman yanınızda olacaktır.

JAKAR DESİNATÖRLÜĞÜ KURSUMUZUN UYGULANMASINDA KATKILARI OLAN NedGraphics FİRMASINA TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNARIZ.

NedGraphics Türkiye Web Sitesi için tıklayınız.