Telefon: 0224 220 84 24

HAZIR giyim sektörünün buluşma noktası ve profesyonellerin merakla takip ettiği fuarların başında gelen Fashion Prime - Tekstil, Hazır Giyim Tedarikçileri ve Teknolojileri Fuarı'nın üçüncüsü, 9 Eylül Pazartesi günü kapılarını açıyor. Fashion Prime bir önceki fuara göre katılımcı sayısını artırırken, ilk kez oluşturulacak Manufacturing (Tekstil Üreticileri) Alanı, defileleri, etkinlikler ve ticari görüşmeleriyle dev bir buluşmaya sahne olacak. Fuar 11 Eylül gününe kadar devam edecek.

 

Geçen yıl iki kez düzenlenerek sektördeki büyük bir boşluğu dolduran Fashion Prime - Tekstil, Hazır Giyim Tedarikçileri ve Teknolojileri Fuarı kapılarını açmaya hazırlanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından üçüncüsü gerçekleşecek Fashion Prime, 9 - 11 Eylül tarihleri arasında fuarizmir'de düzenlenecek. Moda ve hazır giyim sektörünün ihtiyaç duyduğu ürünleri üreten ve bu ürünlerin ticaretini yapan tedarikçileri bir araya getirmeyi, ticari bağlantılar kurulmasına aracılık etmeyi amaçlayan 3. Fashion Prime, fuar süresince yapılacak ikili iş görüşmeleriyle sektörün ihracatına büyük katkı sağlamayı hedefliyor. Kumaş çeşitleri ve aksesuarlar başta olmak üzere hazır giyim sektörünün tüm bileşenleri ile trendlerini profesyonel ziyaretçiye sunacak olan Fashion Prime; Manufacturing Alanı, defileleri ve atölyeleriyle herkesin ihtiyacını karşılayacak.

 

KATILIMCI SAYISI ARTTI

 

Üç gün boyunca B Holü'nde gerçekleşecek Fashion Prime, bir öncekine göre katılımcı sayısını arttırdı. Geçen yıl 107 firmanın katıldığı fuarda bu kez İzmir başta olmak üzere İstanbul, Bursa ile Uşak ve Kosova'dan toplamda 144 katılımcı yer alacak. KOSGEB, Ege İhracatçı Birlikleri, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, Buca Ege Giyim Organize Sanayi Bölgesi, Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği (KYSD), Moda Tekstil Konfeksiyoncular Sanayici İş Adamları Derneği (MTK), Ege Giyim Sanayicileri Derneği'nin (EGSD), Mimar Kemalettin Moda Merkezi Derneği'nin destek verdiği fuara; Rusya, Balkanlar, Lübnan, Suudi Arabistan, Ukrayna, Nijerya, İngiltere, Fransa, İtalya, Bulgaristan, İsrail, Cezayir, Almanya, Irak, Finlandiya, Kanada ile Fas'tan alım heyetlerinin gelmesi bekleniyor. Ayrıca Türkiye'den İstanbul, Denizli, Gaziantep, Ankara, Kahramanmaraş, Bursa, Eskişehir ve Adana'dan da alım heyetleri İzmir'de olacak.

 

'MANUFACTURİNGÖ İLK KEZ KURULACAK'

 

Bu yıl fuarda ilk kez oluşturulacak Manufacturing Alanı, 25 firmayla göz dolduracak. B Holü'nün fuaye alanında oluşturulacak alanda, hazır giyim sektörünün önde gelen üreticileri tedarikçi firmalarla bir araya gelecek. Manufacturing Alanı'nda yer alacak katılımcılar, 2020 yılının trend koleksiyonlarına yön verecek tasarımlarını sergileyecek. Manufacturing'te ağırlanacak hazır giyim markaları; moda tasarımcılarından yan ürün sağlayıcılarına kadar sektörün önde gelen profesyonellerine tecrübelerini paylaşma imkanı bulacak. 3. Fashion Prime'da B Hol defile alanında defileler yapılacak. Etkinlikler defilelerle sınırlı kalmayacak. B Fuaye'de sadece kumaşlardan oluşan dikişsiz pratik, çeşitli giysi yapım gösterileri düzenlenecek. Ayrıca Fashion Prime'da üç gün boyunca Fashion Prime Tasarımcı Platformu olacak. Alanında başarılı eğitmenler eşliğinde gerçekleşecek workshopta Moda Tasarım Bölümü öğrencileri, kendi tasarımları olan giysi modelleri üretime geçirebilecek. 3 gün boyunca sürecek üretim sonunda tasarımlar 11 Eylül'de B Fuaye'de sergilenecek. Fashion Prime fuar alanında oluşturulacak Trend Area'da, hazır giyim sektöründe kullanılan kumaşlar; etiket, lastik, fermuar, düğme, vatka gibi hazır giyim yan sanayi ürünleri ve birçok iplik çeşidi stantların içinde yer alacak özel alanlarda sergilenecek. Katılımcı firmaların kumaş ve aksesuar çeşitlerinin yanına kartvizitlerini bırakacağı alanları ziyaret eden sektör profesyonelleri, bu sayede firmalarla birebir görüşme imkanı bulabilecek.

 

BELEDİ DOKUMA FASHİON PRİME'DA

 

Fashion Prime'da, Tire Belediyesi Beledi Dokuma Sanatı Atölye Çalışmaları da yer alacak. Kaybolmaya yüz tutmuş geleneksel meslekler arasında yer alan Beledi Dokuma, fuarda profesyonellere sunulacak. 9 ile 11 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek atölye çalışmalarında Tire Belediyesi Kadın Danışma Merkezi'nden usta Gülnur Yaykal ile emekçi kadınlar yer alacak. Etkinlikle birlikte üretimlerinin gelecek nesillere tanıtılması, aktarılması ve sürdürebilirliğinin sağlanması amaçlanıyor.

 

İZMİR, (DHA)

 

FOTOĞRAFLI

hurriyet.com.tr

1
Tekstil Dershanesi Whatsapp iletişim sistemine hoşgeldiniz. Bu sistem üzerinden direkt iletişime geçebilirsiniz.