Telefon: 0224 220 84 24

Kaliteyi ucuza bulabileceğiniz Bursa kumaşı rağbet görmeye devam ediyor. Türkiye'nin dört bir yanından gelen vatandaşlar, Bursa Kumaş Pazarı'na uğramadan gitmiyor.

Bursa'ya özgü değerlerden olan Bursa Kumaşı gün geçtikçe rağbet görmeye devam ediyor.

17 senedir Bursa'da kumaş satan Mert Kurtuluş, "Biz genelde Bursalılara düğün ve kına için kumaşlar satıyoruz. Saf ipek kumaşlar. Zaten Bursa ipeği ile çok ünlü bir şehir. Renk çeşitleri ve desenleri çok fazla. Bursa kumaşı çok meşhur çünkü Koza Han'dan dolayı ipek hattı buradan geçiyor. İpek kumaşların kullanımı çok güzel üzerine desen ve baskı yapılabiliyor. İpek çok kaliteli bir kumaş ve fiyatları kalitesine göre değişiyor. Mesela saten ipek dediğimiz bir kumaş var metresi 175 lira. İpek krep dediğimiz bir kumaş var o da 145 lira. Vatandaş en çok desenli ipek kumaşı tercih ediyor. Çünkü elbise olarak daha hoş bir görüntü elde ediyor. Bursa'da hiçbir yerde olmayan kumaşlar da var bizde. Hazırda bu kaliteyi bulamaz kimse" dedi.

27 yıldır Bursa'da kumaşçılık yapan ve Bursa kumaşta çok ünlü bir şehir olduğundan dolayı kumaşları ucuz satmak zorundayız diyen Serkan Pişiren ise "Biz Bursa'da orta ve alt kesime hitap ediyoruz. Bizim fiyatlarımız çok uygun. Fiyatlarımız 5 liradan başlıyor. Müşteri kaliteli kumaşı biz anlattığımız derecede anlar. Müşterinin bunu kendi başına anlaması çok zor. Biz müşteriye nasıl kullanmalı, nasıl yıkamalı bunu da anlatıyoruz. Krep, şifon ve ev tekstilini daha çok satıyoruz. Cumartesi günü Bursa Kumaş Pazarı özel kampanya yapar ve bu günlerde 5, 10 ve 15 liraya çok güzel kumaşlar bulabilirsiniz. Gece elbisesi için de kumaşlar mevcut. Bunlar da 75 liradan başlıyor 340 liraya kadar çıkıyor en fazla. Bursa kumaş pazarına geldiğinizde çok ucuz bir fiyata elleriniz dolu çıkabilirsiniz" şeklinde konuştu.

Bursa'ya hem gezmeye hem de alışveriş yapmaya gelen bir vatandaş, "Bursa'yı genel olarak çok beğendim. İlk önce havlularından aldım. Şimdi de kumaş alıyorum. Ben Mersin'den geliyorum ve aslında sadece kumaş için geldim diyebilirim. Bursa kumaşı o kadar çok övülüyor ki ben de elbise diktirmek istedim. Mersin'de moda evlerinden sipariş veren bile var. Bursa kumaşı gerçekten çok güzel ve kaliteli" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

bursadabugün.com

1
Tekstil Dershanesi Whatsapp iletişim sistemine hoşgeldiniz. Bu sistem üzerinden direkt iletişime geçebilirsiniz.