Telefon: 0224 220 84 24

Bir giyim mağazasından kışlık bir ürün satın alırken yaşayabileceğiniz en büyük problem, o kıyafetin sizi aşırı soğuk havalarda ne kadar sıcak tutacağını bilmemektir. Bir giyim markası ise tam da bu soruna yönelik son derece yaratıcı bir çözüm geliştirdi.

Daha çok mont, kaban ve ceket gibi kışlık giyim ürünleri üreten Amerika Birleşik Devletleri merkezli Woolrich isimli giyim markası, İtalya’nın Milano şehrinde yer alan yeni amiral gemisi mağazasında bir “şiddetli hava koşulları odası” meydana getirdi. PSFK’nın yaptığı habere göre Woolrich’in bu mağazasına gelen müşteriler, bu şiddetli hava koşulları odasında Woolrich markalı kıyafetlerin limitlerini test edebiliyorlar.

Bu odaya giren müşteriler, bir yandan montları ve diğer giyim eşyalarını dondurucu soğuklarda test ederken bir yandan da gerçekçiliği sağlamak için koyulan soğuk lokasyonlara ait görüntüleri izliyorlar. Bu özel oda, sürekli olarak donma noktasının altındaki sıcaklıklarda kalıyor ve odanın içerisindeki soğutma döngüsü, kısa bir sürede yapay karın oluşmasına neden oluyor. Bununla birlikte bu şiddetli hava koşulları odasının, Wonderwall isimli Japon stüdyosu tarafından tasarlandığını da belirtelim.

Kim bilir? Belki de ilerleyen zamanlarda giyim mağazalarında bu tarz özel olarak tasarlanmış odalar görmeye başlayabiliriz. Örneğin, yazlık ürünlerin ne kadar serin tuttuğunu anlayabilmemiz için de sıcak hava koşullarını simüle eden bir oda tasarlanabilir. Ya da bir outdoor mağazasında satışa sunulan tırmanış ayakkabısının ne kadar verimli olduğunu müşterilerin anlayabilmesi için en basitinden bir tırmanış duvarına yer verilebilir.

Belki de fiziksel mağazacılığın, online alışverişin karşısında ayakta durabilmesini bu tarz yenilikler sağlayacaktır. Zira satın alınan giyim eşyalarını deneyememe durumu, online alışveriş açısından bir dezavantaj olmaktan hızla çıkıyor. Bu nedenle fiziksel mağazacılığı ayakta tutmak adına, daha devrimsel nitelikte yenilikler sunmak gerekiyor.

Bu arada geçtiğimiz aylarda sizlerle paylaştığımız “Müşteri Memnuniyetine Önem Veren 13 Mağaza ve Uygulamaları” isimli yazımızda da bu haberimizdeki gibi özel bir deneme kabininden sizlere bahsetmiştik. Bunun gibi bazı yenilikçi mağaza uygulamalarına o yazımızdan göz atabilirsiniz.

https://pazarlamasyon.com/perakende/kislik-giysilerin-ne-kadar-sicak-tuttugunu-test-edebildiginiz-deneme-odasi/

Serdar Altan