Telefon: 0224 220 84 24

Son zamanlarda herkesin üzerinden düşürmediği gömlekleri nasıl giyeceğinizi biliyor musunuz? Sizin için hangi gömleği nasıl giymeli, vücut tipine göre hangi gömlekler tercih edilmeli ve hangi desenleri kullanmalı gibi soruların cevaplarını yanıtladık.

Vücut tipinizin ne olduğunu bilerek alışveriş yaparsanız daha verimli bir alışveriş gerçekleştirmiş olursunuz. Hem de vücudunuzun dezavantajlarını bildiğiniz için etkili ve şık görünüm elde edebilirsiniz. Sizin için vücut tipinize göre gömlekleri ele aldık. Peki, hangi  nasıl giyilmeli, hangi desenleri kullanmalı?

EĞER BACAKLARINIZ ÇOK KISAYSA.
Eğer bacaklarınız çok kısaysa orta uzunlukta şortlar giymekten acil olarak uzaklaşmalısınız. ve şort kombini yapmak çok basit gözükse de her zaman işin aslı öyle olmuyor. Uzun gömlekler şortlarla kombinlendiğin de vücudu kısaltan bir görüntü meydana çıkıyor. Haliyle şort  yapılacaksa hafif, açık renkli gömlekleri tercih edip bu yönde kombinlemeniz doğru olacaktır.

DESENLİ GÖMLEKLER TERCİH EDİYORSANIZ...
Desenli gömlekler giyecekseniz kombinlerinizin geri kalanında sadeliğe kaçmakta fayda var. Çok desen fazlalığı göz yoracaktır ve zaman zaman rüküş gözükmenize neden olacaktır.

İRİ GÖĞÜSLERE SAHİPSENİZ...
 giyerken en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi göğüs ölçüleriniz... Çok dar gömlekler ve iri göğüsler ne yazık ki iyi bir görüntü oluşturmuyor. Gömlek yerine önü açık bluz tercih etmek daha yerinde bir seçim olacaktır.

Elbisenin boyu bacak boyunuzla orantılı olmalı,  rengi uygun olmalı, doğru desenler seçilmeli. Kısa boyluysanız gömlek, elbise kombinasyonundan kaçınmalısınız.

BOL DÖKÜMLÜ GÖMLEKLER İÇİN...
Daracık gömlekler yerine bol, dökümlü gömlekleri tercih edip sportif bir görünüm yaratabilirsiniz.

BAĞLAMA STİLİNİ TERCİH EDİYORSANIZ...
Düğmelerden yoruluyorsanız bağlamayı deneyin! Etekler, skinny jeanler ve her tür ayakkabıyla uyum sağlayan  bağlama stilini seveceksiniz.

KISA KOLLU GÖMLEK TERCİH EDENLER İÇİN...
Kısa kollu  giyecekseniz kolları kıvırmadan dışarı çıkmayın! Etekle kombinlenebilecek büyük beden bir gömleği kalın bir kemerle kombinleyip bambaşka bir görünüm yakalayabilirsiniz.

sabah.com.tr

1
Tekstil Dershanesi Whatsapp iletişim sistemine hoşgeldiniz. Bu sistem üzerinden direkt iletişime geçebilirsiniz.