Telefon: 0224 220 84 24

Tüm İç Giyim Sanayiciler Derneği’nin (TİGSAD), geleneksel olarak her Ramazan ayında düzenlediği iftar davetinde sektörün önde gelen tekstil ve hazır giyim sanayicileri bir araya geldi. TİGSAD Başkanı Osman Alyüz'ün ev sahipliğinde gerçekleşen iftara İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan da katıldı.

Renaissaince Polat İstanbul Hotel’de gerçekleşen iftarda kuruluşunun üzerinden 16 yıl geçen TİGSAD’ım tarihini kapsayan bir kısa film gösterisi yapıldı. İftarda bir önceki dönem TİGSAD Başkanı olan İSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İrfan Özhamaratlı ve İSO Yönetim Kurulu Üyesi Vehbi Canpolat’ın yanı sıra çok sayıda İSO Meclis ve Meslek Komitesi Üyesi de yer aldı.

İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, gece de yaptığı konuşmada TİGSAD’ın faaliyetlerinin sanayiciler ve Türkiye için çok kıymetli olduğunu belirterek TİGSAD’ı “Türkiye’nin İçi Güzel Sanayicileri Derneği” olarak nitelediğini söyledi. Bahçıvan, TİGSAD üyesi firmaların hem yarattığı istihdam hem her geçen gün artan iş hacminin ve bıkmak usanmak bilmeden yaptıkları yatırımların geçmiş ve gelecek adına her şeyi söylediğini ifade etti. Konuşmasında ekonominin güncel bazı konularına ve geçen hafta açıkladıkları İSO 500 verilerine göndermeler yaparak değinen Bahçıvan, geçen yıl Türkiye ekonomisinin çok başarılı bir yıl geçirdiğini belirtti. Bu başarılı dönemden sonra ekonomide yüksek tansiyondan oynak tansiyona döndüklerini aktaran Bahçıvan, son üç aydır özellikle finansal piyasalarda hareketli bir dönemin içine girdiklerine dikkat çekti, seçimlerden sonra finansal istikrarda taşların yeniden yerine oturduğu bir döneme girmeyi umduklarını dile getirdi.

sanayigazetesi.com.tr