Telefon: 0224 220 84 24

BAŞBAKAN Yardımcısı Numan Kurtulmuş, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'un katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamaya tepki göstererek, "Herhangi bir partinin içerisinde milletin bir grubuna karşı böylesine böylesine hadsiz bir laf söyleyene haddini bildirmek önce o partinin sorumluluğundadır. Bunun derhal düzeltilmesi lazım. Bunu nasıl düzelteceksiniz? Gereğini yapın disipline sevk edin" dedi. Numan Kurtulmuş, Esenler'de 'Giyimkent Tekstilya Fuar Merkezi'nin açılışına katıldı. Burada bir konuşma yapan Kurtulmuş, Türkiye'nin üretim gücünü artırmaya devam edeceklerini söyledi. Kurtulmuş, "Bir ülkenin esas gücü kendi üretim kabiliyetiyle ilgilidir. Üretime ve ihracata ve istihdama değer veren bir hükümetiz. Tekstil sektörü halen daha Türkiye'nin istihdamın motor gücüdür. Milli istihdam seferberliğine destek veren Giyimkent'teki işverenlere teşekkür ediyorum" dedi.

"TÜRKİYE'NİN NELER KAZANACAĞINI BİRKAÇ SENE SONRA ÇOK DAHA İYİ BİR ŞEKİLDE GÖRECEĞİZ"

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, 16 Nisan'da yapılacak referanduma değinerek anayasa paketine ilişkin herkesten son bir haftayı iyi değerlendirmesini istedi. Türkiye'nin tarihi dönüm noktalarından birinden geçtiğini kaydeden Kurtulmuş, "16 Nisan'da bu anayasa paketinin halkın oylarıyla geçmesi ve yasalaşması sonucu Türkiye'nin neler kazanacağını inanın ki birkaç sene sonra çok daha iyi bir şekilde göreceğiz" diye konuştu.

MİLLETVEKİLİNE "DENİZE DÖKERİZ" TEPKİSİ

Numan Kurtulmuş, konuşmasında CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'un katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. Kurtulmuş, "16 Nisan'dan sonra 'Evet' çıkarsa 'Evet' diyenleri denize dökeceğiz demesini kabul etmek mümkün değildir. Bizim Türkçe'mizde 'denize dökmek' diye bir tabir vardır. Başka bir ülkenin lugatında da olduğunu zannetmiyorum. 'Denize dökmek', bu milletin anti emperyalist karakterinin bir parçasıdır. Bu millet denize döker. Kimi döker? Bu ülkeyi işgale gelen emperyalistleri ve emperyalistlerin uşaklarını denize döker. Dün döktüğü gibi bugün de yarın da döker. Aynı bayrağın altında, aynı ezan seslerinin altında kahraman İzmirlilerin denize döktüğü gibi 15 Temmuz'da da bu kahraman milletin evlatları FETÖ artıklarını, emperyalist uşaklarını denize dökerek" şeklinde konuştu.

"GEREĞİNİ YAPIN, DİSİPLİNE SEVK EDİN"

"Bu milletvekili derhal Cumhuriyet Halk Partisi tarafından disipline sevk edilmelidir" diyen Kurtulmuş, 'Bunu tasvip etmiyoruz' demiş sayın Kılıçdaroğlu. Eyvallah...Bunu söylemiş ama yetmez. Herhangi bir partinin içerisinde milletin bir grubuna karşı böylesine böylesine hadsiz bir laf söyleyene haddini bildirmek önce o partinin sorumluluğundadır. Bunu hergün söylemeye devam edeceğiz. Bunun derhal düzeltilmesi lazım. Bunu nasıl düzelteceksiniz? Gereğini yapın disipline sevk edin" ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'a Giyimkent Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Cevizli tarafından günün anısına bir plaket takdim edildi. Numan Kurtulmuş, düzenlenen törende kurdeleyi keserek Giyimkent Tekstilya Daimi Fuar Merkezi'ni açtı. - İstanbul

haberler.com