Telefon: 0224 220 84 24

 

Endüstriyel otomasyonda avantajlı çözümler

 

Effe, çeşitli teknik tekstil hatları ile ilgili özel projeler üretiyor.
Kurutma-ram ve baskı makinelerinin kızgın yağ ile ısıtma sistemlerinin, doğal gaz ile ısıtma sistemlerinin v.b dönüşümlerini de ekonomik projelerle gerçekleştiriyor.
2008 yılında faaliyete başlayan Effe Endüstri Otomasyon A.Ş, tekstil sektöründe özellikle boya, apre, baskı ve teknik tekstil ile ilgili üretimler yapan işletmelerin makine parkurlarında bulunan makineler için, üretim kalitesini ve miktarını arttırarak enerji maliyetlerini düşüren çeşitli modifikasyon uygulamaları da yapıyor. Effe Endüstri Otomasyon, özellikle ram makineleri, baskı makineleri, egalizeli sanfor ve kurutma makineleri için ihtiyaç duyulan, Optik kenar kontrol ve ortalayıcı sensörleri, – Islak ve kuru kumaş ortalayıcı üniteleri, Çeşitli kenar açıcı üniteleri ile – Optik kenar kontrol sistemli kenar kesme üniteleri v.b ekipmanların imalatlarını ve otomasyon uygulamalarını gerçekleştirerek, Türkiye’de olduğu gibi, dünya pazarında da söz sahibi olmayı hedefliyor. Effe Endüstri Otomasyon A.Ş. yönetim kurulu başkanı Celal İri, firmanın faaliyet konusu ve gelişimi hakkında orularımızı cevaplandırdı.

 

Firmanızın kuruluş amacını ve tarihçesini öğrenebilir miyiz?
 “Effe Endüstri Otomasyon A.Ş, 2002 yılında İtalyan Reel Srl ve Türk ortaklığı şeklinde faaliyetlerine başlayan Reel Otomasyon firmasının unvan ve vizyon değişikliği yapması neticesinde 2008 yılında kurulmuştur. Üretimini yaptığı endüstriyel ünite ve ekipmanları, sektörde faaliyet gösteren yerli makine üreticileri ile dünya pazarında faaliyet gösteren tekstil ve tekstil makinesi üreticilerine pazarlamaktadır. Hedefimiz, Türkiye’de üretimi yapılmayan ve çeşitli tekstil makineleri için ihtiyaç duyulan her türlü ünite ve ekipmanların imalatlarını endüstriyel olarak gerçekleştirerek, dünya  pazarında da söz sahibi olmak ve çoğunluğu yıllardır ithal edilen söz konusu ekipmanlar için ödenen dövizin ülkemizde kalmasını sağlamaktır. Effe, tüm Ar-Ge çalışmalarını ve üretimlerini, potansiyel güç açısından tekstil ürünleri ve tekstil makineleri üreticisi olan Türkiye’de, sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilecek farklı tekstil makineleri ve makine ekipmanlarını tasarlayan, üreten ve önemli projelere imza atmış bir yönetim ve mühendislik kadrosu ile yapıyor. Firmamız, Türkiye’deki teknolojiyi en üst düzeye çıkarmak amacıyla farklı sektörlerdeki makine ve ekipman imalatçıları ve bu makinelerin son kullanıcıları ile ortak Ar-Ge ve üretim projeleri de gerçekleştirerek, çok uluslu firmaların da atkılarıyla, çeşitli projeleri hayata geçirmektedir. Bu ayrıcalıklı hizmetleri, üretimleri ve tasarımları ile Effe Endüstri Otomasyon A.Ş. çok kısa sürede dünya pazarının öncü firması olma yolunda emin ve kararlı adımlarla yürüyor.”
Ürün çeşitlerinizi ve üretimin hangi aşamasında ne amaçla kullanıldıkklarını anlatır mısınız?
“Örgü ve dokuma kumaşların apre, boya ve baskı işlemlerini yapan makineler ve teknik tekstil hatları için: – Kumaş ortalayıcı üniteleri – Optik okuyuculu kenar takip ve kumaş merkezleyici sensörleri, – Kenar açıcı üniteleri, – Boya, apre ve sıkma fular üniteleri, – Kenar kolalama üniteleri, – Kenar kesme üniteleri ile – Kenar kurutma üniteleri boya-apre ve terbiye işlemleri ile finish işlemlerinin çeşitli aşamalarında kullanılmaktadır.”
Ürünlerinizin müşterilerinize sunduklarıavantajlar nelerdir?
“İmalat ve uygulamalarını yaptığımız üniteler tüm dünyada kabul gören endüstriyel ve ekonomik uygulamalar olup, benzeri sistemlerde yaşanan çeşitli problemleri de ortadan kaldıracak şekilde tasarlanmıştır. Ünitelerin birçoğu özellikle nemli ve ıslak ve ıslak ortamlarda kullanıldığından, uygun malzemelerden imal edilerek benzerlerinde yaşandığı gibi, kısa zamanda paslanma ve çürüme gibi nedenlerden değiştirilmesine gerek kalmaz. Üretimi yapılan ünitelerde kullanılan malzemelerin ve otomasyon uygulamalarının; endüstriyel, standart ve kolay temin edilebilen malzemelerden seçilmesi de müşteriye avantaj sağlar. Ayrıca standart ürünlerimizin ve uygulamalı projelerin, ithal edilen ürünlere göre çok kısa zamanda performans garantili olarak teslimi, müşteriye zaman ve kazanç sağlayan önemli bir faktördür.”
Ürettiğiniz makinelerin benzeri diğer teknolojilerden/markalardan farkı nelerdir?
“Üretimini yaptığımız üniteler sektörde imalat yapan makine üreticileri tarafından kullanılabildiği gibi modifikasyon uygulamaları şeklinde projelendirilerek, son kullanıcıya, montaj dahil ve performans garantili uygulamalar olarak da sunulmaktadır. Yapılan uygulamalar ile ilgili Ar-Ge çalışmaları, uygulamalar neticesinde özellikle üniteleri kullanıcıların da düşünceleri alınarak, sürekli ve hızlı bir şekilde geliştirilmektedir. Bu sistem müşterinin ihtiyacı olan uygulamanın, ekonomik ve maksimum verimle gerçekleşmesini sağlamaktadır.”
Katıldığınız fuarlarda gördüğünüz ilgi ve taleplerden söz eder misiniz?
“Katıldığımız fuarlarda sergilediğimiz üniteler ile ilgili çok olumlu tepkiler alıyoruz. Birçok yerli ve yabancı ziyaretçi, ünitelerimizin fark oluşturan tasarımı ve kalitesi konusunda beğenilerini bildiriyorlar.”
Yakın zamanda ürettiğiniz yeni ürünleriniz ve avantajları konusunda bilgi verir misiniz?
“Özellikle örgü kumaşların üretimini yapan işletmeler için, kenar firelerinin düşürülmesi ile ilgili olarak yaptığımız Ar-Ge  çalışmaları neticesinde geliştirdiğimiz, EF-GLUT model üstten kenar kolalama üniteleri sayesinde kenar firelerinin büyük oranda düşürülmesini  sağladık.

tekstilteknik.com

1
Tekstil Dershanesi Whatsapp iletişim sistemine hoşgeldiniz. Bu sistem üzerinden direkt iletişime geçebilirsiniz.